Hobbit, czyli tam i z powrotem | JennyDawid.pl

J. R. R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Od 2003 roku The Tolkien Society organizuje 25 marca Dzień Czytania Tolkiena. Stało się to jednym z powodów, dla którego sięgnęłam ponownie po "Hobbita...".
Czekolada | JennyDawid.pl

Joanne Harris „Czekolada”

O "Czekoladzie" wiedziałam tylko tyle, że w ekranizacji grał Johnny Depp. Zimowy wieczór z kubkiem gorącej czekolady stał się idealnym pretekstem do nadrobienia zaległości.
Book Haul #1 | JennyDawid.pl

Book Haul #1

Zapomniałam postanowić sobie w nowym roku, że nie będę kupować drukowanych książek. Skończyło się to trzema sporymi paczkami już w styczniu. Zapraszam na book haul.
BESTIA Daję Słowo! Książki #1 | JennyDawid.pl

BESTIA – Daję Słowo! Książki #1

Zapraszam Was na pierwszy odcinek nowego cyklu "Daję Słowo!". W pierwszym odcinku poznacie książki, które łączy słowo BESTIA.
Szymon Majewski by Fryta 73

Szymon Majewski „Showman, czyli spowiedź świra” [recenzja]

Moim najstarszym wspomnieniem związanym z Szymonem Majewskim jest jego słynne urządzenie do zdejmowania spodni. Od tamtej pory miał swoje lepsze i gorsze czasy, jednak wciąż pozostaje jedną z ciekawszych postaci polskiej sceny satyrycznej.
100 książek, które chcę przeczytać | JennyDawid.pl

100 książek, które chcę przeczytać

Ostatnio uświadomiłam sobie, jak wiele mam książek, których jeszcze nie przeczytałam. Z tego powodu postanowiłam sobie przygotować listę 100 książek z moich półek, które zobowiązuję się przeczytać w ciągu najbliższych dwóch lat.
Śladem zbrodni | JennyDawid.pl

Tess Gerritsen „Śladem zbrodni” [recenzja]

Rodzice rodzeństwa Tavistock, agenci brytyjskiego wywiadu, giną w bliżej nieokreślonych okolicznościach. Po dwudziestu latach Beryl dowiaduje się, że w rzeczywistości jej ojciec zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo.
25 czytelniczych faktów o mnie | JennyDawid.pl

25 czytelniczych faktów o mnie

No to się zaczęło. Pierwszy film wylądował na moim kanale na YouTube. Żeby jakoś ładnie zacząć, ale wciąż pozostać w książkowym temacie, postanowiłam zdradzić Wam 25 czytelniczych faktów o mnie.
Na złym tropie | JennyDawid.pl

Leena Lehtolainen „Na złym tropie” [recenzja]

Można powiedzieć, że Leena Lehtolainen pisze od zawsze – pierwsza jej książka została wydana, gdy autorka miała zaledwie 12 lat. „Na złym tropie” jest już siódmym tomem cyklu powieści kryminalnych o policjantce Marii Kallio.
Missouri - The Great Whiskey Ring Trial | JennyDawid.pl

Franz Kafka „Proces”

"Proces" Kafki to jedna z tych książek, które powinnam była przeczytać w szkole średniej, ale mi się nie udało. Teraz jednak wiem, że byłam zdecydowanie zbyt młoda, by docenić wartość tej lektury.
The Flock

The Flock – gra z opóźnionym samozapłonem

The Flock mógł być kolejnym multiplayerem, który po stosunkowo niedługim czasie zniknąłby w czeluściach niepamięci. Mógłby, gdyby nie jeden drobny szczegół.
OMG Zombies!

OMG Zombies!

Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że w grze nie da się zaimplementować idealnej randomizacji, nawet przez przypadek. Myliłam się.